Kuidas kolida sujuvalt ja stressivabalt?

Kolimine võib olla keeruline, kuid hea ettevalmistus aitab stressi vähendada. Siin on 12 praktilist soovitust, mis aitavad sul kolida efektiivselt ja organiseeritult.

1. Planeeri varakult ja detailselt

Alusta planeerimist vähemalt kuu enne kolimist. Koosta tegevusplaan koos ajakavaga ning täienda seda jooksvalt, et kõik olulised etapid oleksid kaetud.

2. Loobu ebavajalikest asjadest

Kolimine on hea võimalus sorteerida oma asju. Annetage, müüge või visake ära esemed, mida te ei kasuta. Nii säästate ruumi ja kolimiskulusid.

3. Vali kvaliteetsed pakkematerjalid

Hangi tugevad kastid, teip, mullikile ja muud vajalikud pakkematerjalid. Investeerides kvaliteeti, väldid esemete kahjustamist transpordi käigus.

4. Kategooriseeri ja märgista kastid

Paiguta sarnased esemed ühte kasti ja märgista need selgelt. Kirjuta peale ka ruum, kuhu kasti sisu kuulub – see lihtsustab lahtipakkimist.

5. Koosta “esmaabi kott”

Pane kokku kott esemetega, mida vajad kohe pärast kolimist: riided, tualetitarbed, esmased köögiriistad ja telefonilaadija.

6. Liiguta raskemaid asju mitme inimese või tehnikaga

Kui võimalik, laenuta kolimiseks kärusid või tõstetööriistu. Need muudavad raskete esemete liigutamise ohutumaks ja kiiremaks.

7. Planeeri mööbli paigutus uues kodus

Mõtle enne kolimist läbi, kuhu iga mööbliese uues kodus läheb. See aitab vältida mööbli mitmekordset liigutamist.

8. Teavita teenusepakkujaid ja ametiasutusi

Anna teada oma uuest aadressist interneti-, elektri- ja veeteenuse pakkujatele, tööandjale, pangale ning vajadusel ka lasteaedadele või koolidele.

9. Korralda transport aegsasti

Broneeri kolimisauto või parim kolimisfirma varakult. Kui plaanid ise asju transportida, veendu, et sul on piisavalt suur sõiduk ja abijõudu asjade tõstmiseks sõidukisse ning uues kohas välja.

10. Kaitse väärtuslikke ja õrnu esemeid

Paki õrnad esemed eraldi, kasutades mullikilet, riideid või spetsiaalseid kaitseümbriseid. Märgistage kastid “Õrn” või “Eriti oluline”.

11. Tehke vana kodu üleandmine sujuvaks

Koristage vana kodu enne üle andmist põhjalikult.

12. Ärge unustage tähistada

Kolimine on suur samm. Pärast seda, kui kõik asjad on uues kodus paigas, võtke aega tähistamiseks. Väike pidu või puhkehetk aitab sul uue alguse nautimiseks aega leida.

Kolimine ei pea olema stressirohke. Nende 12 soovituse abil saab protsessi korraldada efektiivselt ja probleemideta.

Pea meeles, et ettevalmistus ja organiseeritus on võti sujuvaks kolimiseks!